Priorytetem instalacji elektroakustycznych w obiektach sakralnych jest zrozumiałość mowy, dlaetego należy zastosować sprzęt, który zagwarantuje odpowiednie parametry.
Dobrej jakości mikrofony są podstawą kościelnego systemu akustycznego. Polecamy modele MEG i MPG - pojemnościowe mikrofony na gęsiej szyjce - oferuja znakomite brzmienie i dobre parametry elektroakustyczne, kierunkowa charakterystyka zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia sprzężeń akustycznych.
W kościołach gdzie liczba mikrofonów nie przekracza 6 polecamy zastosowanie wzmacniaczy z serii PAM firmy Inter-M, mogą one zasilić głośniki o łącznej mocy 60W/120W/240W/360W w zależności od modelu. Ważną cechą serii PAM jest trójpunktowa korekcja barwy w każdym kanale wejściowym, która pozwala na dostrojenie brzmienia wszystkich mikrofonów.
Liczbę wejśc mikrofonowych można rozszerzyć poprzez podłączenie dodatkowego miksera (do wejścia "link in" ) - najodpowiedniejszy jest Inter-M PP-9113 - oferuje aż 9 wejść mikrofonowych również z trójpunktową korekcją barwy (3 z nich mogą słuzyć jako wejścia liniowe, np do podłączenia organów elektronicznych).
W przypadku gdy 360W nie wystarczy do zasilenia wszystkich głośników, do wyjścia "link out" wzmacniaczy PAM można podłączyć dodatkowy wzmacniacz. Tanim rozwiązaniem jest zastosowanie wzmacniaczy miksujących Inter-M z serii A-60/120, gdy potrzebna jest większa moc, należy zastosować końcówki mocy Inter-M PA9312/9324/9360/9348 o mocach odpowiednio 120W/240W/360W/480W. Powyższe urządzenia pracują z linią głośnikową 100V.
Duży pogłos w obiektach sakralnych zmusza do zastoswania kierunkowych głośników nagłaśniających ścieśle określoną przestrzeń. Doskonale sprawdzają się w tej roli kolumny głośnikowe:
- Inter-M CS-920/940
-Inter-M CS-820/840
pomocniczo można wykorzystać:
-głośnik sufitowy AMC PC5T
-głośnik ścienny AMC W10
...do Państwa dyspozycji są również inne modele z naszgo katalogu.
Głośniki zalecamy podłączać kablem ProCab RZ07 lub RZ15.